رهبر انقلاب در دیدار هیئت‌های دانشجویی به مناسبت اربعین

رهبر انقلاب خطاب به دانشجویان: اگر مقاومت کردید قله را فتح خواهید کرد

رهبر انقلاب در سخنان کوتاهی در میان دو نماز، هریک از مجالس عزاداری و توسل به امام حسین علیه‌السلام را زمینه اتصال و ارتباط با نورلایزال معنویت و مشعل فروزان حسینی و راهگشا خواندند و تأکید کردند: مهمترین موضوع، حفظ این اتصال و ارتباط با صراط مستقیم است که لازمه آن اراده و استقامت است. اگر استقامت کردید، قله را فتح خواهید کرد و به قله حاکمیت دین خدا و حاکمیت حق و عدل خواهید رسید.

همزمان با اربعین حسینی، مراسم عزاداری با حضور جمع زیادی از هیات‌های دانشجویی صبح امروز در حضور رهبر انقلاب اسلامی برگزار شد. در این مراسم در رثای حضرت اباعبدالله الحسین علیه‌السلام و یاران باوفای ایشان مرثیه‌سرایی و زیارت اربعین نیز قرائت شد.
 

 در این مراسم همچنین حجت‌الاسلام والمسلمین رستمی رئیس نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه‌ها در سخنانی به تبیین رمز ماندگاری حادثه کربلا و وظیفه اربعینی رهروان آن حضرت در عصرحاضر، به ایراد سخن پرداخت.

در پایان این مراسم نماز جماعت ظهر و عصر به امامت رهبر انقلاب برگزار شد.

رهبر انقلاب در سخنان کوتاهی در میان دو نماز، هریک از مجالس عزاداری و توسل به امام حسین علیه‌السلام را زمینه اتصال و ارتباط با نورلایزال معنویت و مشعل فروزان حسینی و راهگشا خواندند و تأکید کردند: مهمترین موضوع، حفظ این اتصال و ارتباط با صراط مستقیم است که لازمه آن اراده و استقامت است.

ایشان خاطر نشان کردند: اگر استقامت کردید، قله را فتح خواهید کرد و به قله حاکمیت دین خدا و حاکمیت حق و عدل خواهید رسید.

بخش‌هایی از بیانات رهبر انقلاب در این دیدار:
* این راه شما، اراده است. باید با اراده حرکت کرد. با تصمیم باید حرکت کرد. جاذبه‌ها برای زاویه ایجاد کردن از این صراط مستقیم کم نیست. همیشه بوده این زاویه‌ها امروز بیشتر از همیشه است.

اراده‌ی قوی لازم است تا در مقابل این جاذبه‌های شیطانی بتوانید مقاومت کنید. اگر مقاومت کردید آن وقت قله را فتح خواهید کرد. کاری که از بعد از زمان رسول خدا تا امروز انجام نگرفت. قله‌ی حاکمیت دین خدا، حاکمیت حق، حاکمیت عدل، قله‌ی رسیدن به مقصود و غرض از خلقت انسانی که عبارت باشد از تکامل انسان، کمال بشری، به این قله خواهید رسید. این کار، کار شماست.

شما جوان‌های امروز می‌توانید مایه‌ی امید باشید، مایه‌ی امیدید. بحث می‌توانید نیست. مایه‌ی امیدید. امروز هر کدام از شما یک مشعل نورانی می‌توانید باشید بر سر راه پیرامون خودتان و محیط پیرامونی خودتان. سعی کنید این را نگه دارید. تلاش کنید در این راه استقامت بورزید. فاستقم کما امرت و من تاب معک. استقامت مهم است.

* ان‌شاالله با همین اراده‌ای که شما جوانان در این راهپیمایی‌های عظیم اربعین با استحکام و جوانانه راه رفتید، در همه‌ی کار‌ها خواهید توانست راه معنویت و حقیقت و حاکمیت توحید را انشاالله با همین استحکام حرکت کنید.

این امیدی است که به شما جوان‌های امروز هست. به شما جوان‌های دنیای اسلام هست به خصوص به شما جوان‌های ایرانی عزیزمان هست.

استقامت بورزید در این راه، همیشه حسینی زندگی کنید و حسینی بمانید.