انگلیس به ورزشکاران ایران ویزا نداد .

ملی‌پوشان تکواندو ایران به دلیل صادر‌نشدن روادید از سوی سفارت انگلستان در آنکارا، حضور در مسابقات منچستر را از دست دادند .

سومین مرحله از رقابت‌های گرندپری در سال ۲۰۲۲ در‌حالی از دیروز با حضور ۲۵۶ تکواندوکار از ۶۱ کشور به میزبانی انگلستان در منچستر آغاز شد که ملی‌پوشان ایران به دلیل صادر‌نشدن روادید از سوی سفارت انگلستان در آنکارا، حضور در این مسابقات را از دست دادند. گفتنی است که دعوت‌نامه رقابت‌های گرندپری برای تکواندوکاران واجد شرایط حضور، از سوی فدراسیون جهانی ارسال می‌شود.

 هادی ساعی، رئیس فدراسیون تکواندو، در سفر خود به فرانسه و در حاشیه مسابقات گرندپری پاریس، روز ۱۳ شهریورماه در جلسه‌ای که با رئیس فدراسیون جهانی داشت، از دکتر «چو» درخواست کرد با توجه به تجربیات مسابقات جهانی ۲۰۱۹، دعوت‌نامه تکواندوکاران ایران زودتر ارسال شود. ضمن اینکه بعد از بازگشت به تهران نیز دو نامه در همین زمینه به WT ارسال شد. براساس‌این ۱۵ شهریورماه ماه دعوت‌نامه برای نمایندگان تکواندوی ایران به فدراسیون ارسال شد و ۱۷ شهریورماه زمان حضور در سفارت انگلستان در کشور ترکیه برای تاریخ ۲۳ شهریورماه تعیین و نفرات اعزامی به این مسابقات از‌جمله تکواندوکاران، مربیان، نماینده وزارت ورزش و سرپرست تیم در تاریخ تعیین‌شده (۲۳ شهریورماه) با حضور در سفارت این کشور در آنکارا ضمن ارائه مدارک لازم، مراحل اخذ روادید را طی کردند.

از آن زمان تاکنون نیز پیگیری‌های لازم از سوی روابط بین‌الملل فدراسیون صورت گرفته و نامه‌های متعددی به کمیته برگزاری، فدراسیون جهانی و فدراسیون تکواندوی انگلستان درباره تسریع در صدور روادید اعضای تیم ملی ایران ارسال شد که متأسفانه پیگیری این ارکان نیز به دلیل مسائل سیاسی نتیجه لازم را نداشت تا تکواندوکاران کشورمان با وجود آمادگی بالا برای حضور در این رقابت‌ها و امتیازات مهم آن (نفر اول ۶۰، نفر دوم ۳۶ و نفر سوم ۲۱.۶ امتیاز) را در مسیر کسب سهمیه المپیک از دست بدهند.

گفتنی است سجاد مردانی کاپیتان تیم ملی کشورمان با چند امتیاز حضور در بازی‌های المپیک ۲۰۲۰ توکیو را از دست داد. با توجه به برگزاری بیست‌و‌پنجمین دوره رقابت‌های قهرمانی جهان (۲۲ تا ۲۸ آبان‌ماه) در مکزیک، اعضای تیم ملی تلاش خواهند کرد تا با قدرت و آمادگی مناسب در این رقابت‌ها حضور به هم رسانند.