وحدت ترک، فارس و عرب در اربعین مقدمه‌ای برای ظهور

فعال فرهنگی ترکیه از وحدت اقوام برای زمینه‌سازی ظهور سخن گفت.

وحدت ترک، فارس و عرب در اربعین مقدمه‌ای برای ظهور/ کربلا وقوع دوباره ارزش‌های گمشده است
    
گلشن ایل اصلان (Gülsen ilaslan) فعال فرهنگی و موکب دار ترکیه‌ای  اظهار داشت: یکی شدن ترکیه و ایران در پیاده روی اربعین به منزله یکی شدن عشقی است که به امام حسین وجود دارد که ریشه در عشق به کربلا دارد. موکب ما خدماتی چون محل استراحت و تامین خورد و خوراک زائرین را ارائه می‌دهد.

وی ادامه داد: در برنامه اربعین امام حسین (ع) با هم بودن ایرانی‌ها و ترکیه‌ای ها یک چیز  زیبا و نشان دهنده وحدت است، به نظر من یکی شدن ترکیه ای هاو  ایرانی‌ها؛ چه فارس باشد و چه عرب و چه ترک، نتیجه یکی شدن همه اینها از علامت‌های نزدیکی ظهور  امام مهدی(ع) است.

این فعال فرهنگی اهل ترکیه تصریح کرد: من کتاب تاریخی خوانده بودم که یک نویسنده بزرگ می‌گفت: ما را روی زمین می‌توانند تقسیم کنند(جدا کنند)اما قلب ما با عشق و دوست داشتن اهل بیت یکی است و هیچ کس ما را نمی‌تواند جدا و تقسیم کند. وقتی امام مهدی (عج) بیایند ما همه با هم هستیم و ان شاءالله و ازاینجا (اربعین) شروع می‌کنیم .

وی ادامه داد: شهادت امام حسین و واقعه کربلا در اصل وقوع دوباره ارزش‌های گمشده است و یکی شدن و واقعی شدن آن است و نتیجه شهادت امام حسین (ع) اربعین است.