اشتباه ساکت، فسخ با سوگیتا

تبریز فردا: همانند همیشه باز هم رسانه‌های تهران از وابسته های خود در باشگاه کسب خبر کرده اند که سوباسای دوست داشتنی تراکتور از جمع سرخپوشان آذربایجان جدا شده است؛ این خبر در حالی منتشر شده است که هنوز باشگاه تراکتور صحت و سقم آن را تأیید یا تکذیب نکرده است.

یوکیو سوگیتا قطعا یکی از بهترین بازیکنان خارجی تاریخ لیگ برتر فوتبال کشور است که یک جورایی ما را یاد ریزنقشی‌های خداداد عزیزی در جام جهانی 98 می اندازد. بازیکنی تکنیکی، گلزن و تآثیرگذار که در اکثر موفقیت‌های تیمش سهم به سزایی داشته است.  بازیکنی که حالا خبر می‌رسد در آستانه جدایی از تراکتور قرار دارد و یا طبق اخبار رسانه‌های مرکزی جدا شده است.

سوگیتا بعد از بازی با ماشین سازی و اعتراض جزئی به تعویض خود تقریبا نیمکت نشین شده و در بازی ‌های پایانی در لیست 18 نفره تیم برای مسابقات نیز حضور نداشت. اینکه به چه دلیلی این اتفاق افتاده است، کاش مسئولان باشگاه به صراحت درباره آن توضیح دهند.

اما شایعه ای که چند روزی است نقل محافل مجازی شده است، از مصدومیت این بازیکن و  فسخ قرارداد باشگاه به همین دلیل را دارد که باید بگوییم، انصاف نیست به خاطر مصدومیت این بازیکن، قراردادش را فسخ کنیم. سوگیتا هر چه در توان داشته برای تیم گذاشته و کم فروشی نکرده است.
اگر مصدومیتی دارد، در بازی یا تمرین تراکتور اتفاق افتاده است و بایستی از حمایت باشگاه در طول درمان خود برخوردار شود.  انصاف نیست به خاطر مصدومیتی که به خاطر تراکتور گریبانگیر او شده است،  با او قطع همکاری شود.

اگر هم تفکرات سرمربی جدید اجازه حضور این بازیکن در تیم را نمی دهد، لازم است که ایشان تجدید نظری در تصمیم خود بکنند. سوگیتا بازیکنی است که در مواقع حساس و بحرانی ، می تواند گره از کار هر کادر فنی بگشاید. حرکت های ریز و تکنیک قابل توجه او هر خط دفاعی در لیگ ما را دچار زحمت کرده است.

به نظر اشتباه بزرگی است که مازولا را که کیفیت چندانی هم ندارد، در تیم نگه داریم  و سوگیتا را از  جمع بازیکنان خود جدا سازیم. افزون بر این ما در پست سوگیتا بازیکنی نداریم، و این بازیکن به نوعی مکمل حاج صفی در سمت چپ تراکتور است.